Müge Karahan ile Medya Sohbeti

MÜGE KARAHAN****ile Medya Sohbeti
Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz ?****
1978 İstanbul doğumluyum. Evliyim 8 yaşında bir****kızım var.****Aslında bu mesleğe tesadüflerle girdim MANKENLİKLE FOTO MODELLİKLE ortaokul lise yıllarında başlayan bir serüvenim var. Profesyonel bir ajansla modellik, reklam filmi oyunculuğu ile başlayıp sonra kamera onunu mesleğimi bırakacak düzeyde sevdiğimi anladım. Bu sevgiyi ****nasıl ise donusturebilirim diye dusunup bir takım kursları bitirdim başta kuş dili olmak üzere bir****çok yere gittim onun sonucunda****spikerlik ve sunuculugun yani ekran önünde olmanın beni çok mutlu ettiğini anladım.****Öncelikle radyolarda haber spikerligi yaptim, ****kendimi egitmek icin bunun cok ise yaradigini farkettim.****Radyo Contact'ta ****haber spikerliği yaptım.
Spikerlik sunuculuk rol model haline geldi siz nasıl değerlendiriyorsunuz. ?****
İnsanların mutlu oldukları işi yapmaları çok önemli.****Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki büyük şehirlerde işe gitmek için bile verdiğiniz mücadele****çok büyük. Gittiğiniz yerde mutlu olmalısınız ve o isten keyif almalısınız o yüzden ben kişilerin gerçekten mutlu olacaklari isi; alacaklari eğitimlerle kendi kendilerini geliştirerek herkesden çok daha iyi yapabileceklerini düşünüyorum tam tersini düşünürsek radyo ve tv bolumunden mezun mecburen o yola girmiş biri bu işten keyif almadan ekranın önüne geçip isini sevmeden izleyiciye mutluymus gibi (gözüyle,kaşıyla,sesiyle)?hissettirmesi mumkun değil o yüzden bu işi sevmeden herhangi****bir masa****başı****işini sevmekten cok daha onemli ve farkedilebilir.
Sağlık programının bu kadar popüler olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz****
Ben 8 sene önce bu işe****başladığımda ekranlarda 1 ya****da 2 tane sağlık programı vardı, genelde olan sağlık programları hep dışarıdan tek tek hekim bulanarak yapılan sağlık programlarıydı. Ben bugüne kadar****böyle sağlık programı yapmadım hep arkamda****güçlü****bir kurum ve sponsor vardi. Vizyonu ve misyonu belli olan saglik kurumlariyla calismak yaptigim programlarin da daha********güçlü ve çok yönlü olmasini sagladi.
Önümüzdeki dönemde sağlık programı konsepti nasıl ilerler ?****
Ben daha interaktif programlar hayal ediyorum aslında kendi kafamda henüz hayata geçirmediğim projeler var.****Saglik programlarında özellikle isin icinde sponsor olarak Turkiye'nin belli basli büyük saglik gruplari ile calisiyorsaniz bana göre sadece doktorun cevaplari degil izleyici ayni zamanda kurumlarin saglik politikalarini, ****tedavi yeniliklerini ve hastaya olan yaklasimi da bu programlardan guncel olarak takip edebilir. Bu imkanlar dogrultusunda programlarda her ne kadar saglimizi tehdit eden hastaliklardan konusulsa da bu durumu izleyiciye,****biraz daha renklendirip gorsel sovlar, hasta roportajlari belki biraz spor ve beslenme aliskanliklari eklenerek ****daha ilgi cekici ve degisik hale getirilebilecegini dusunuyorum.
İnterneti sosyal****medyayı nasıl kullanıyorsunuz ?****
Aslinda sosyal medya konusunda biraz zayıfım galiba. ****Benim programımla ilgili (Hastalıkta Sağlıktayla ) ilgili bir****twitter hesabı sizin oylama sürecinde açtık facebook'ta****programımla ilgili bir hesap yok.**** Youtube'da yayinlamaya kalksam simdiye kadar 700 civari program yayinlamis olurdum. Gec kalmis sayilmam herhalde yeni****yayın dönemine başladığımızda programda belki ufak tefek değişiklik yaparsak sosyal medyayı daha cok kullanmak isterim.
Sporla ilgi bir şeyler düşündünüz mü ?****
Kanalımızda sporla ilgili çok fazla program var.****Ben aynı zamanda pilates eğitmeniyim sporun kendi hayatımda ****yeri ve onemi buyuk. Belki ileride hem pilates hem saglik programini birlestirebiliriz...)
Haber spikerliği düşündünüz****mü ?****
Onunla ilgili onemli bir kanalla görüşmem olmustu ancak gece haberleriyle ilgili bir****haber spikerliği ****teklifi****almıştım kızımın hassas oluğu****bir****dönemdi o dönemde uygun olmadı şu an olsa kabul ederdim.****Haber spikerliği de****beni cok heyecanlandirip mutlu ediyor.****
İş dışında neler yaparsınız....
Pilates yapıyorum,****kızımla vakit gecirmeyi seviyorum. Esimle****motorsikletle gezmeyi seviyoruz. Ailece yelkenden keyif alıyoruz.
Kırmızı****Türk hakkında neler söylersiniz...
Kırmızı****Türkten****sayfasına****girip incelediğimde gerçekten çok ihtiyac duyulan bir seyin****başarıldığını fark ettim.****Spiker ve sunucular icin********çok büyük faydası olduğunu düşünüyorum.****İçinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğum bir platform.****

Röportaj : KırmızıTürk.
Müge Karahan ile Medya SohbetiMüge Karahan ile Medya SohbetiMüge Karahan ile Medya SohbetiMüge Karahan ile Medya SohbetiMüge Karahan ile Medya Sohbeti

Müge Karahan ile Medya Sohbeti