Senay Ertuna Tabak ile Sanata Dair..

Senay Ertuna Tabak ile Sanata Dair..

Önce bize Malatya'da yaptıklarınızdan bahseder misiniz ?

Malatyada MSSM tiyatro ekibinde oyuncuydum. Er tv de yemek ve sinema üzerine program yaptım. Özellikle sinema programıma sanat adına ne varsa her şey kattım. Müzik konserler röportajlar. Kitap yazarlar röportajlar. Sinema yönetmenler oyuncular ve röportajlar.
Ve en çok zevk aldığım ve benim dalım olan TİYATRO .Tiyatro oyunları yönetmenlerinden tutun da oyuncularından sahne amirlerine kadar hepsiyle harikaaaaa programlar yaptım kuliste sahnede ve seyirci koltuklarında. Ve malatyada 3 tane koroda bulundum.
Büyük Şehir Belediyesi Sanat Müziği Korosu , Musuki cemiyeti Korosu
Battalgazi Belediyesi Halk Müziği Korosu ve Tiyatro konusunda millieğitim Bakanlığına bağlı iki okulda tiyatro usta öğreticisi olarak eğitim verdim. Bunları Malatya'da yapmış olmaktan çok mutluyum.

Sonraki Süreç Nasıl gelişti ?

Malatyaya hüzünlü bir veda ettikten sonra Eskişehire geldim.Hicbir şey yapamayacağımı sandım ilk önce tedirginlik yaşadım. Çok şükür ki çok uzun sürmeden güzel şeyler yapmaya başladım.
Henüz buraya geleli 4ay oldu ve gelir gelmez burada müzik adına korist olarak Büyükşehir Belediyesi Sanat Müziği Korosuna sınavına girdim ve koroya girdim! Daha sonra Eskişehir Odunpazarı Belediyesi sanat müziği korosuna Sınavına girdim ve koroya girdim.
Gelelim benim için en önemli sanat olan tiyatro adına nasıl bir yol cizdiğime.
Uzun zamandır ve en çok istediğim şey olan Drama eğitimine başladım burda. 1 yıl sürecek olan bu eğitimi Türkiyede en iyi kurum olan Çağdaş Drama merkezinden alıyorum. Bunu çok araştırdım ve burda olmaktan çok mutluyum.
Uluslararası seminerlerimizin de olduğu bu kurumda çok değerli ve çok bilgili Kaliteli dalında bir numara olmuş eğitimcilerinden eğitim alıyoruz. Drama hayatı oyunla yaşatan bir sanat.
Usta öğreticilik adına da yine başvurularımı yaptım ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Bölümünde Tiyatro dersleri vermeye başladım. Buradaki öğrencilerim bir harika çok sevdim onları.
"Engel Tanımayan Tiyatro Grubu" kurdum onlardan ve inşallah çok güzel şeyler çıkaracağız hep birlikte.Evet şuanda burada yaptıklarım bunlar kısaca.
Ama süpriz olsun daha ilerki günlerde yapacaklarım var sanat adına ve sanatın diğer dallarıyla ilgili
Herkese Sanatla Kalın Sevgiyle Kalın Güneş ve Ay Dünyanızdan eksik olmasın diyorum ...

Röportaj : KırmızıTürk